Znajdź produkt

Rodzaj filtra:
Klasa filtracji:
Rozmiar [mm]:
szer. x wys. x głęb.Oferta

Budowa filtra opiera się o wytrzymałą nadającą odpowiednią sztywność ramkę z tworzywa sztucznego o grubości 25mm oraz kieszeni wykonanych z syntetycznego materiału filtracyjnego zgrzewanego ultra dźwiękowo bez otworów ściegowych w rękawie filtracyjnym, zawieszonych w ramce. W celu zapewnienia szczelności filtra, obrzeża kieszeni są połączone z ramką za pomocą kleju i specjalnej uszczelki.

Dzięki możliwości wykonania filtrów kieszeniowych w wielu wariantach oraz w niemal każdym rozmiarze, zakres wykorzystania naszych filtrów jest nieograniczony i z powodzeniem można stosować je w instalacjach wentylacyjnych wszędzie tam gdzie zapotrzebowanie na oczyszczanie powietrza stanowi ważną część własnej działalności, np. w przemyśle spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym, w elektrowniach, kabinach lakierniczych, szpitalach, urzędach, hotelach i wielu innych.
 
Jako materiał filtracyjny zastosowano plisowane medium filtracyjne przyklejane do wewnętrznych ścian ramki wykonanej z ocynkowanej blachy zgrzewanej ultradźwiękowo w celu zapewnienia sztywności i pożądanej skuteczności filtracji. W zależności od wymiarów filtra medium filtracyjne może być połączone z metalową siatką wspierającą. Medium jest splisowane, a przez to wykorzystywane w maksymalnym stopniu, co się objawia w bardziej stopniowym wzrastaniu oporu i większej chłonności pyłowej filtra, co z kolei wpływa korzystnie na zużycie energii i żywotność eksploatacyjną.
Jako materiał filtracyjny zastosowano włókno szklane ciągłe o progresywnie zmieniającej się gęstości. Od strony wlotowej powietrza materiał ten ma luźny splot i włókna większej średnicy. Im bliżej strony wylotowej powietrza, tym coraz mniejsza średnica włókien szklanych i coraz większa ścisłość (gęstość) materiału. Dzięki temu uzyskuje się większą głębokość penetracji materiału filtrującego przez pył. Chłonność filtra (zdolność magazynowania pyłu) zwiększono dodatkowo dzięki zastosowaniu specjalnego środka impregnacyjnego, który wyłapuje cząstki na drodze adhezji oraz technologicznym usztywnieniu strony uwalniającej czyste powietrze. W celu zwiększenia sztywności filtra, materiał filtracyjny jest utrzymywany przez siatkę po stronie wlotowej i wylotowej powietrza i obudowany mocną ramką z blachy ocynkowanej i zgrzewanej ultradźwiękowo.
Mocny i ekonomiczny filtr powietrza ogólnego przeznaczenia nadający się do wszelkich typów instalacji ogrzewania, chłodzenia i wentylacji